• info@mbst-terapia.sk

MBSTMolekulárna Biofyzikálna Stimulačná Terapia


unikátna a jediná terapia svojho druhu na sveteJedinečnosť terapie spočíva v tom, že jej cieľom nie je iba potlačiť bolesť, ale najmä odstrániť jej príčinu


V súčasnej dobe je táto metóda využívaná hlavne pri degeneratívnych ochoreniach pohybového aparátu ako sú artróza a osteoporóza, športové úrazy svalov, šliach a väzov, ochorenia chrbtice, medzistavcových platničiek jako i ochorenia spôsobené poruchami látkovej výmeny kostí. Touto metódou môžeme novo liečiť aj úrazové a chronické rany. Táto liečebná metóda je neinvazívna, nebolestivá a bez zaznamenaných vedľajších účinkov.

Princip liečby

Použitie magnetov v liečbe ochorení pohybového aparátu je historicky dávno overené a vedecky opodstatnené. Magnetoterapia je efektívna hlavne tým, že ovplyvňuje nielen mäkké časti štruktúr súvisiacich s kĺbom, ale preniká i do hĺbky a ovplyvňuje  kostné tkanivo. Existuje niekoľko jej foriem, ale za najefektívnejšiu sa dnes považuje jej najmodernejšia metóda tzv. nukleárna magnetická rezonančná liečba – MBST® (alebo Molekulárna Biofyzikálna Stimulačná Terapia), pri ktorej špeciálne magnety vyvolajú trojrozmernú vibráciu (rezonanciu) štruktúr buniek a tkanív a to tak, že im dodajú energiu. Tá je potom vyžiarená do okolia a tkanivá ju využijú na zlepšenie činnosti – látkovej výmeny – svalov, šliach, väzov, chrupavky kĺbov, kostí a medzistavcovej platničky. Efekty tejto najmodernejšej metódy potvrdzujú stovky vedeckých prác renomovaných špecialistov s tisíckami pacientov vo svete.